Filtračné kanvice a filtračné patróny

Elegantné kuchynský nástroj, podporujúci Vaše zdravie. Koniec starostí s tvrdou vodou, špinavými rúrkami, či vodným kameňom!

Aké sú výhody filtrovanej vody?

Voda z vodovodu prechádza prísnymi kontrolami, ale môže obsahovať napríklad nadbytok minerálov, usadenín z potrubia, alebo organické nečistoty, ktoré ovplyvňujú jej chuť a vzhľad. Za použitie vodných filtrov sa znižuje:

 • Uhličitanová tvrdosť (vápenaté a horúčkovité ióny)
 • Obsah voľného chlóru (ak existuje)
 • Prítomnosť olova alebo medi z vodovodnej vody
Filtrovaná voda BRITA dáva Vám aj Vašu rodine najlepší základ pre aromatické horúce nápoje ako je káva a čaj, je ideálny pre varenie a predlžuje životnosť domácich spotrebičov. Spotrebiče sú účinne chránené proti kalcifikácii.


Čo je to tvrdosť vody a prečo je dôležité ju znižovať?

Celkovú tvrdosť vody môžeme deliť na stálu a dočasnú tvrdosť. Dočasná tvrdosť silne pôsobí na testy jedla a nápojov pripravovaných z vody. Je tiež zodpovedná za usadený vodný kameň nachádzajúci sa v domácich spotrebičoch, ktoré ohrievajú vodu. Veľmi zaujímavé je, že mnohým rastlinám a kvetinám sa darí s filtrovanou vodou BRITA filtrom. Dočasná tvrdosť je odstraňovaná hlavne BRITA vodným filtrom.

Čo presne znamená, že filtre BRITA zmäkčí vodu?

Vodné filtre pôsobí na dočasnú tvrdosť. Percentuálne je redukcia dočasné tvrdosti vyšší ako redukcia stálej tvrdosti. Situácia môže byť jasnejšie vysvetlená nasledujúcom príkladom .: Máte vodu s celkovou tvrdosťou 7dH a miera dočasné tvrdosti je 4DH. Ak filter zníži dočasnú tvrdosť o 2dH na 2dH, celková tvrdosť je tiež znížená o 2dH na 5 dH. Znamená to, že dočasná tvrdosť je znížená o 50%, keď celková tvrdosť bola znížená asi o 29%. Dočasná tvrdosť silne pôsobí na testy jedla a nápojov pripravovaných z vody (chuť čaju a kávy sa naozaj znateľne zlepší). Je tiež zodpovedná za usadený vodný kameň nájdený v domácich prístrojoch, ktoré ohrievajú vodu. Dočasná tvrdosť je odstraňovaná hlavne BRITA vodným filtrom.

Ktoré domáce spotrebiče môžu byť chránené vodným filtrom proti vodnému kameňu?

Všetky spotrebiče ako kávovar, prístroje na báze pary, fontánky, atď., Ktoré pracujú so plnenú vodou s tvrdosťou rozsahu 2 (myslené 8 dH) a spôsobujúce tvorbu vodného kameňa. Táto tvorba vodného kameňa môže byť redukovaná znížením dočasné tvrdosti.

Prečo je používanie filtračných kanvíc lepší ako balená voda?

Nákupom balených vôd zaťažujete ekologické prostredie a zároveň nemáte dostatočnú istotu o svoje zdravie. Mnohokrát neviete, odkiaľ balená voda pochádza a ako bola skladovaná. Nákup filtračná kanvica je teda časovo, ekologicky a finančne úspornejšie variant.

Ako kanvica fungujú?

Jednoducho naplníte kanvicu vodou z kohútika a spustíte. Vnútri filtračná kanvica sa nachádza filtračná patróna obsahujúca & nbsp; sitko, ktoré zachytáva pevné nečistoty, ďalej zmes živice a uhlie, ktoré viaže organické nečistoty a nadbytočné chloridy, sulfidy a nitráty. Kanvica za Vás následne vodu prečistí cez filtračnú patrónu.

Čo je v BRITA filtrovacích patrónoch?

Filtrovacie materiál v BRITA náplniach je zmes živice iónovej premeny a postriebreného uhlíka, ktoré prešli potravinovými testami.

Z čoho je kanvica BRITA vyrobená?

Všetky typy kanvíc BRITA, predávané v ČR, sú plastové (SAN). Sú tak ľahšie a odolnejšie ako kanvice sklenené, ktoré sa predávali v minulosti.

Ako najlepšie skladovať filtrovanú vodu?

Pre udržanie kvality vodných filtrov a filtrovanej vody sú najlepšie chladné miesta, napr. Chladnička. Mali by ste sa tiež vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu.

Je filtrovaná voda vhodná pre dojčatá a malé deti?

Áno. Filtrovaná voda je vhodná aj pre malé deti. Ale vždy je potrebné upozorniť, že na prípravu detských jedál musí byť akákoľvek voda prevarená. To platí aj pre filtrovanú vodu. Náš návod na použitie na túto skutočnosť výslovne upozorňuje. Pre dojčatá je ďalej nutné strážiť, aby už vo vstupnej vode bol obsah dusičnanov pod príslušným limitom.

Ako spoznám, kedy je potrebné filtrovacie patronu vymeniť?

Filtračné patróna je určená na prefiltrovanie 100-150 litrov vody (v závislosti od tvrdosti vody). Toto množstvo spotrebuje priemerná rodina za jeden mesiac. Kanvica BRITA sú vybavené indikátorom výmeny filtrovacie patróny, ktorý je umiestnený na viečku kanvica. 1 lievik denne - 8 týždňov 2 lievika denne - 4 týždne

Ak by som počas 1 mesiaca nevyužil filter k prefiltrovaní 100-150 litrov, je nevyhnutné filter vymeniť alebo je možné dobu užívania primerane predĺžiť?

Výrobca produktu odporúča patrónovi meniť každý mesiac. Vo svojom návodu súčasne uvádza, že v prípade, keď nepřefiltrujete 100 litrov za prvý mesiac, môžete patrónovi používať ďalší mesiac bez akýchkoľvek hygienickych rizík. Iba účinnosť patróny bude znížená. Po dvoch mesiacoch by ale patróna mala byť vymenená v každom prípade.

Odstráni vodné filtre z vody taktiež všetky cenné a životne dôležité minerály?

Nie. Vodné filtre BRITA iba zníži tvrdosť pitnej vody, ktorá spôsobuje hromadenie nežiaduceho vodného kameňa počas varenia. Neodstráni z vody všetky minerály. Naopak všetky prvky dôležité pre ľudské telo vo vode zachováva. Znížením tvrdosti vody sa čiastočne eliminuje len kalcium.

Kalcium je zdravé. Vodné filtre BRITA odstraňujú tento zdraviu prospešný minerál z vodovodnej vody?

Znížená koncentrácia vápnika vo filtrovanej vode nemá na zdravie vplyv, pretože dostatočné množstvo kalcia konzumujete v bežných potravinách. Nehľadiac na to, že kalcium prijaté v potravinách, je telo schopné využiť oveľa lepšie ako kalcium z pitnej vody. Vyvážené stravovacie návyky zabezpečí, aby nebolo nutné používať žiadne kalciové doplnky ako náhradu za prefiltrovanej množstvo. Iná tvrdenia nie sú pravdivé.

Pravidlá pre každodenné používanie vodného filtra BRITA

 • Domáce vodné filtre BRITA nie sú vhodné na získavanie pitnej vody z nehygienických pitných zdrojov. Mala by byť používaná iba čistá, studená voda z vodovodu, upravená vodárňou. 
 • Patróny BRITA by sa mali vymieňať podľa vlastností (tvrdosti) filtrovanej vody, približne po 100 litroch alebo najmenej raz mesačne. & Nbsp ;
 • Skôr platilo, že filtrovací nádržka by mala obsahovať dostatočné množstvo vody tak, aby patróna bola vždy v priamom kontakte s vodou. Spoločnosť BRITA ale vykonala technické vylepšenia filtračnej zmesi obsiahnuté vo filtračných patrónach a filter teraz podáva optimálne výsledky nezávisle na tom, či je udržiavaný vlhký alebo suchý (resp. Vyschlému filtra je opätovným navlhčením možné v krátkom čase vrátiť jeho pôvodné vlastnosti - oficiálne vyjadrenie spoločnosti BRITA pre filter Classic). Pred tým, než došlo k technickému vylepšenia, bolo toto doporučované kvôli dosiahnutiu optimálneho výkonu filtra. Pri nových filtrov (Maxtra) je vykonaná taká konštrukčná úprava, ktorá zaisťuje navlhčení filtra nezávisle na množstvo vody v kanvici. Ani tu teda nie je treba strážiť množstvo vody v kanvici. 
 • Vodný filter by nemal po dlhšiu dobu stáť v priamom slnečnom svetle alebo na inom mieste s vyššou teplotou. 
 • Deti a osoby so zníženou imunitou organizmu smie konzumovať iba prevarenú pitnú vodu. Tieto osoby môžu používať vodu filtrovanú systémom BRITA iba potom, čo bola prevarená. 
 • Voda je potravina. Lievik musí byť čistou ako iné kuchynské pomôcky (kávovar alebo riadu). 
 • Pri každej výmene patróny vymyte lievika horúcou vodou (tj. Raz mesačne). 
 • Filtrovaná voda, podobne ako iné potraviny, by sa nemala nechať stáť po dlhšiu dobu než dva dni. 

Časté otázky k filtráciu vody 

Viditeľná vlhkosť filtračnej patróny po rozbalení - Obsah filtračnej patróny je vlhčené, aby sa nekazila živice - aktívna látka vo filtračnej patróne. Keď sa patróna dostane na uskladnenie alebo prepravu do vlhkého prostredia, dôjde ku kondenzácii vody, čo môže zapríčiniť výskyt vlhkosti či kropají vody po rozbalení. Nejde o poruchu! 

Čiastočky "prachu" či "nečistôt" vo vode - Niekedy sa môže stať, že sa pri nesprávnom použitie objaví vo Vami prefiltrovanej vode čiastočky prachu či nečistôt. Po prvé musím podotknúť, že sa nemusíte obávať, pretože tento "prach" sú čiastočky aktívneho uhlia, ktoré je úplne zdravotne nezávadné. Po druhé je potrebné si uvedomiť, že pred prvým použitím patróny je treba ju na 15 minút namočiť do vody a potom pretrepať, aby sa tieto "nečistoty" odstránili. Druhým krokom je po prvom použití patróny (tj. Po prvom naplnením kanvice). Rovnako sa nejde o poruchu!

Pomaly pretekajúca voda v kanvici - Niekedy sa stáva, že si zákazník sťažuje na veľmi pomalý proces filtrácie - pomaly pretekajúca voda. V drvivej väčšine prípadov je tento jav zavinený príliš "natlačenú" filtračná patróna do kanvice. Tento problém sa dá vyriešiť povolením patróny. K nasadeniu filtračné patróny do kanvice nie je potreba vynaložiť zväčšenou silu.

Nefunkčné indikátor na kanvicu - Naši zákazníci si občas sťažujú na nefunkčné indikátor (Memo či Meter) na konviciach Brita. Hocikedy sa tento problém dá vyriešiť dlhším podržaním tlačidla "štart" (aspoň 30 sekúnd). Pokiaľ tento postup nepomôže, ide o slabú batériu alebo chybný indikátor. Batériu nevymieňajte ani sa nepokúšajte o opravu indikátora. V rámci starostlivosti o našich zákazníkov Váš chybný indikátor zadarmo vymeníme za funkčné. Stačí nám tento problém oznámiť  a poslať chybný kus na našu adresu (Školní náměstí 14, Chrudim 537 01) . Akonáhle ho obdržíme, obratom Vám pošleme funkčný kus. 

Kontaktné info
E-mail: info@levne-filtry.cz

Akčný produkt

Filter Logic FL-402H 8 ks

Filter Logic FL-402H 8 ks 25,30 €

Brita Maxtra patróny 6+2

Brita Maxtra patróny 6+2 39,99 €
Doprava

Zadarmo!

Pri nákupe nad 80,00 €!